Trimjet II

 
Vlastnosti nového Trimjetu II zahrnují mimo jiné automatické broušení hran lyží a snowboardů a inovativní automatický posuv bez použití mostů. Díky technologii Ceramic Disc Finish docílíte precizní geometrie hran, přesného úhlování a konzistentní kvality po celé délce hran lyží nebo snowboardu.

Nová aktualizovaná verze tohoto automatického stroje má mnoho vylepšení a nabízí proto mnoho benefitů. Díky různým nadstavbovým balíčkům můžete základní verzi tohoto stroje upravit tak, aby splňoval vaše individuální specifické požadavky. Trimjet II se díky své rychlosti a preciznosti stává jedním z nejvyhledávanějších strojů na trhu.

Přesný výsledek broušení
 
 

Přesný výsledek broušení:

Wintersteiger Trimjet II  je automatický stroj brousící hrany lyží a snowboardu.

Díky technologii Ceramic Disc Finish firma Wintersteiger nastavila zcela nový standard v tuningu hran lyží a snowboardů s dokonale přesnou geometrií úhlování a  skutečnou ostrostí. Navíc hladkost hrany po výbrusu keramickými kotouči prodlužuje hranám životnost ostří. Keramické disky se ostří automaticky, což zaručuje konzistentní výsledek broušení. Inovativní a rychlý posuvný systém umoňuje broušení bez mostu na vázání a garantuje jak vysoké výkony, tak i jednoduchou manipulaci. Broušení v reverzním řízení (postupu) umožňuje libovolný počet stran, popř. broušení spodních hran jen v pracovním chodu. To šetří čas a zvyšuje současně výkon! Tím se osvědčuje trimjet jako ideální a kompaktní kombinace brousící technologie, vysoké úspornosti a snadné ovladatelnosti.
Nastavení úhlů

Úhel broušení je jednoduše, individuálně a vzájemně (jeden na druhém) nezávisle nastavitelný:

Boční hrana: 89° / 88,5° / 88° / 87,5° /87° / 86,5° / 86°
Spodní hrana: 0,5° / 0,75° / 1° / 1,25° / 1,5° / 2° / 3°
     

Inteligentní systém posuvu: přesnější a účinnější
 
 

Systém posuvu hraje důležitou roli a má za následek přesnost a účinnost v procesu broušení hran. Trimjet má velmi inteligentní systém, který nepotřebuje most přes vázání. 4 poháněné přítlačné válečky kombinují vedle přesného vedení lyží a snowboardu také stálý posuv. Tím je zajištěn rovnoměrný odběr materiálu po celé délce hrany lyže nebo snowboardu.

Jedna vlastnost je u Trimjetu II zcela nová. Rychlost posuvu lze měnit v rozmezí od 3 do 9 m/min. Výsledkem pak je dokonale hladká a vyleštěná hrana.

Rychlý přechod na zpracování lyží nebo snowboardu se děje jednoduchým posouváním jednoho z obou brusných agregátů. Schopnost Trimjetu brousit tam i nazpět umožňuje individuální nastavení sekvence broušení boční, anebo spodní hrany a dochází k ještě vyšší kapacitě tohoto stroje.